Tuesday, March 27, 2012

Malvinas Altı Nobel ödüllü lansman kampanyası (Falkland)

İngiltere'nin BM kararları ve müzakerelerin yeniden başlamasını ele istedi. Girişiminin ayrıntıları.Altı Nobel Barış ödülü Birleşmiş Milletler kararlarına katılmak üzere İngiltere'ye sormak için uluslararası bir kampanya başlattı ve böylece üzerinde Arjantin ile gerginlik sürerken, Falkland Adaları'nın egemenlik üzerinde görüşmelerin devam edebilirsiniz Bu sorun ve çatışma çözmek için ulusal hükümet tarafından alınan pozisyon doğrultusunda.

Adolfo Perez Esquivel ve kampanya sürücüler grubun Rigoberta Menchú parçası, Başbakanı David Cameron hitaben. Ayrıca Mairead Corrigan Maguire (Kuzey İrlanda), Desmond Tutu (Güney Afrika), Jody Williams (ABD) ve Şirin Ebadi (İran) dahildir.Kampanya, Amerikan Devletleri Örgütü (OAS), Mercosur, Güney Amerika Ulusları Birliği (UNASUR ve Latin Amerika ve Karayipler (ECLAC) ilişkin Topluluk olarak, uluslararası, bölgesel, çok taraflı ve uluslararası forumlarda tarafından desteklenmektedir.

Girişimi diye Arjantin ulaşmayı hedefliyor "diplomasi yoluyla adil ve barışçıl çözüm" vurguladı hangi bir basın toplantısı ile başladı, gibi tekrar tekrar Cumhurbaşkanı Cristina Fernandez de Kirchner söyledi.Altı Nobel ödülü liderliğindeki sırayla karşılanır BM Genel Kurulu ve Özel Komite kararları tekrar Falkland Adaları üzerindeki egemenlik anlaşmazlığa barışçıl bir çözüm bulmak için müzakerelere devam etmek için toplanacak "gerektirir , Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları.

"Kampanyası savunucuları "orada İngiliz Hükümeti'ne karşı bir girişimdir" ama "diyalog" ve amaçladığı açıklamayı yaptı "hoşgörüsüzlük duvarları yıkmak."Nobel ödülü konusunda ikna edildi "İngiltere meşru argümanları varsa, Arjantin ile diyalog olmalıdır."

No comments :